Život ako zázrak: 5 dobrých dôvodov, prečo ísť do Srbska

1. Zoznámiť sa s ďalším európskym kapitálom

Možno, že Belehrad nemá také jasné farby a kúzlo, ako napríklad v Paríži alebo v Amsterdame, ale má zvláštnu farbu. Hlavné mesto Srbska pre svoju históriu bolo 38 krát zničené a prestavané. Niektoré budovy, ktoré v neskorých deväťdesiatych rokoch trpeli bombardovaním NATO, možno ešte vidieť (generálny štáb, ministerstvo obrany). Nezačali sa špeciálne zničiť – pre edifikáciu ako pamätník vojny.

V centre mesta, na Teraziye námestí, sa nachádza jedna z hlavných atrakcií – hotel “Moskva”, vyrobený v secesnom štýle. Jedná sa o jediný hotel v Belehrade, kde sú byty číslom 13. Mimochodom, nie ďaleko od neho je bar Samo Pivo, ktorý predáva len pivo – každý desiatu si môžete priniesť alebo doručenia objednávky na adresu tohto orgánu.

Z miesta, ktoré sa majú navštíviť: Kalemegdan (Park a starobylé pevnosti s krásnym výhľadom na zlúčenie Sávy a Dunaja), Námestie Republiky, kráľa Alexandra Boulevard (najdlhšia ulici v meste – 8,5 km), Nikola Tesla múzeu (pondelok – deň voľna).

Hotel
Pevnosť Kalemegdan v Belehrade
Na území pevnosti Kalemegdan v Belehrade
Pevnosť Kalemegdan v Belehrade
Na uliciach Belehradu
Budova ministerstva obrany v Belehrade
Bar Frida v Belehrade

2. Vezmite minerálne kúpele

V Srbsku je mnoho termálnych prameňov. Jedným z najbližších k hlavnému mestu je Aranjelovac (75 km). Letovisko Bukovička sa nachádza viac ako 200 rokov. Práve tu členovia srbských kráľovských dynastií spočívali a teraz obyvatelia krajiny sú radi, že prídu na víkend. Ubytovanie v hoteli 3 hviezdičky – od 1700 rubľov za noc, v 5-hviezdičkovom hoteli (s bazénami s rovnakou tepelnou termálnou vodou) – od 8000 rubov.

Z miesta, ktoré sa majú navštíviť: Centrálny park s mramorové sochy a zdrojom pitnej minerálnej vody (sú dodávané s ich obaly – 4 rubľov / liter, dve fľaše 0,5 umožňujú voľný voliča) Risovacha jaskyne pri vchode do Arandjelovac -. Útočiskom neandertálcov (od 100 rubľov cestovných lístkov iba open vo dne), kostol svätého Juraja v Topola – piata na svete v mozaike oblasti (viac ako 3500 metrov štvorcových, 15 tisíc farebných odtieňov) ..

V parkoch mesta Arandzelovac
Bazén s termálnou vodou v hoteli Izvor v srbskom Arandjelovac
Kostol sv. Juraja v Topole
Mozaika v kostole sv. Juraja v Topole
Vo vinárstve Tarpos v Arandzhelovac

3. Liečte štítnu žľazu

Zlatibor (hora rovnomenného 230 km od Belehradu, v nadmorskej výške 1000 metrov nad morom) – špecializovaná liečba zdravotné stredisko je štítnej žľazy, ako aj ochorenia dýchacieho ústrojenstva, anémia, depresia. Špecialisti tu zaznamenajú špeciálnu vetrovú ružu a priaznivý atmosférický tlak, ktoré spolu poskytujú jedinečnú terapeutickú mikroklímu. Apartmán – od 1200 rubles za noc.

Z miesta, ktoré sa majú navštíviť: najvyššom horskom teréne Tornik, pod holým nebom “Staro Selo” múzeum obnovovať do najmenších detailov život horalov, starý úzkokoľajka “Sharganskaya osem”, ktorého stavba prekoná Shargansky prejsť a na ktorom režisér Emir Kusturica nakrútil svoj slávny film “Life as zázrak. ” A nezabudnite si obedovať v reštaurácii národnej kuchyne v Perun.

Zlatibor v zime
Zlatibor v zime
Zlatibor v zime
Obľúbenou turistickou destináciou pre fotografie v meste Zlatibor

4. Komunikujte s kultúrou

Kúsok od Zlatibor (asi 30 km), obklopené horami leží obec Kusturica (rôzne varianty mien: Mechavnik, Mokrové Gora, Drvengrad). Je postavená na starých drevených etnogorodok projekty – s ulicami (ako Diego Maradona, Federica Felliniho, Bruce Lee Nikita Michalkov), domy, kostol, kaviareň s knižnica, kaderníctvo, hotelový, športová hala, plavecký bazén a sauna, a dokonca aj kino. Mimochodom, absolútne zadarmo, môžete vidieť v nej jeden z filmov Kusturice. V ruštine je však zatiaľ k dispozícii len “Život ako zázrak” a čas vašej relácie je potrebné objednať vopred. V januári sa tu tradične koná filmový festival “Kustendorf”, ktorý organizuje režisér. Takže Kusturica v obci má svoje vlastné trvalé bydlisko (dom je veľmi blízko kina), ale to nie je inzerované.

Dôležitý bod: milovníci cola a Pepsi, pripravte sa – tieto nápoje tu nie sú v predaji. Toto je osobný poriadok emíra.

Kusturica na plagáte filmového festivalu v Kustendorfe
Kaviareň a bazén v obci Kusturica v Mecavnik
V obci Kusturica v Meccevnik
Kaviareň v obci Kusturica v Mecavnik
Ulice Nikita Mikhalkov v obci Kusturica
Dostoevského v obci Kusturica
Obec Kusturica Meclavnik v zime
Obec Kusturica Meclavnik v zime
Obec Kusturica Meclavnik v zime

5. Vyskúšajte neočakávanú chuť známych potravín

Ak máte radi jesť chutné, máte priamu cestu do Srbska. Ako Srbov radi vtipkovať, hlavným jedlom pre nich je mäso s mäsom a trochu viac mäsa. Vyskúšajte sarma. Podľa nášho názoru – kapusta valčeky, ale na Balkáne, údené mäso je pridaná do mäsa, tiež pokrývajú dno panvice počas varenia, a kapusta sa používa iba v kapustnici. Mimochodom, vždy ste mäso z hovädzieho dobytka s celými hlavami (vystrihnite klas, nalejte do nej soľ a naplňte ju vodou).

Odporúčame vám vyskúšať ajvar (pasta z červeného korenia, recept každá rodina vlastní a dedí z generácie na generáciu), pleskavitsa (veľké, guľaté, šťavnaté hamburger) kachamak (kaša z polenty, ako jedna z možností – so syrom), proyu (kukuričné ​​koláče), šľahačkou (niečo medzi maslom a syrom) a, samozrejme, slivovice.

A nezabudnite na priateľov – prineste im jedlo zo Srbska!

Krájanie mäsa
Rôzne druhy mäsa
Dokonca aj hrozno Srbov sa marinuje pikantným korením
Kachamak s repy
Cuketu s mäsom
Strudel so slivkami

Počítame peniaze. Koľko bude týždenný odpočinok v Belehrade na osobu (ekonomika – možnosť):

Cestovanie z Moskvy (lietadlom tam a späť) – z 12 000 rubľov.

Ubytovanie – 900 × 7 = 6300 rubľov.

Výkon – 1000 × 7 = 7000 rubľov.

Výlety – z 500 rubľov.

celkom: 25 800 rub.