“Zosenie ticho …”: natáčanie Nemcov, zastupovanie orkov

Dievčenské protilietadlové strelci

Úsvit tu je tichý rok 2015
Zhenya Komelková: Zhenya Malakhová (vľavo) a Olga Ostroumová
Foto: Interfest a snímka z filmu

Pri predbežnom odovzdávaní sa do hlavných rolí zúčastnilo viac ako sto dievčat. Niektoré vybrané herečky sú podobné svojim predchodcom: Eugenia Malachová (Ženya Komelková) – Olga Ostroumová, Sofia Lebedeva (Lisa Brickin) – Elena Drapeko. Iní, naopak, sú odlišné. Rita Osyanin (Rostotsky mať táto rola vykonaná drobná blondínka Irina Shevchuk) hrala vysoká brunetka Anastasia Mikulchina. Irina Kuznetsova Dolganova a Agnes (hral Sonia Gurvich) – a to ako browneyed bruneta, ale s iným typom človeka, čo je dôvod, prečo hrdinka v sovietskom filme vnímané ako lyriky a nový – ako vlastnosť. Kristina Asmus (ktorý hrá Ghali Chetvertak) celkový vzhľad nemá nič spoločné s úlohou, ktorú hrá v starej fotografiu Ekaterina Markova. Postavy dievčat prešla tiež niektoré zmeny: Eugene nezdá byť tak smelý a zúfalý v Lisa už detsky, Gal menej hystéria.

Lisa Bricchina: Sofya Lebedeva (vľavo) a Elena Drapeko
Foto: Interfest a snímka z filmu

“Sledoval som Rostotský obrázok mnohokrát, ale pred natáčaním som zásadne nerevidoval,” povedala Zhenya Malakhova s ​​Deňom ženy. – Možno v niektorých scenároch som opakoval Olga Ostroumovú. Spomínam si, že sme natočili epizódu, keď dievčatá odsudzujú Galinu Chetvertak a niekto ukázal túto scénu Renateovi v sovietskom filme. A on povedal: “Fur-tree-stick, intuitivně som dal Quarterback na breza, len som to chcel urobiť, ale to sa ukáže aj v Rostotskom.”

Zdá sa mi, že v tomto filme, ktorý je súčasťou sovietskej éry, je niečo naivné. Verím, že naše kino bude reálnejšie. V istom momente som bol dokonca strach strieľať. “

“Prvýkrát som videla, že Rostotský film bol malý a nič si nepamätal, okrem Ženy Komelkovej,” hovorí Sofya Lebedeva. – Máme nový vzhľad, robíme niečo iné. Áno, a moderné mladí ľudia sa sovietskeho filmu nedozvedeli vôbec. A nikto nečítal Vasilijev – to je sto percent.

Najťažšia scéna bola, keď som utopil v bažine. Mám fobiu s vodou. Dvojlôžková bola dvanásť! Celá skupina ma podporila a bola to nezabudnuteľná. “

Rita Osyanina: Nastya Mikulčina (vľavo) a Irina Shevchuk
Foto: Interfest a snímka z filmu

“Moja hrdinka je obyčajná dievčina, ktorá plánovala do budúcnosti, pozdvihla svojho syna a milovala svojho manžela, ale okolnosti jej priviedli do zbraní. Ja pre seba som definoval, že Rita je najviac disciplinovaná zo skupiny, najviac zodpovedná, nekompromisná a najmenej emotívna. Bolo to ťažké hrať, pretože som iný a mojim bláznivým dievčatám mi ponúkli úlohy. A tu bolo potrebné zachovať všetko samo osebe. Ale na druhej strane, myslím, že keby každá z hrdinov bola ako moja, tím by mal šancu na prežitie, “- pohľad Anastasia Mikulchina.

Sonia Gurevič: Agnia Kuznetsová (vľavo) a Irina Dolganová
Foto: Filmové zábery

Agniya Kuznetsova: “Najvýznamnejšou scénou pre mňa bola smrť Sonya. Stále si pamätali scénu pod vodopádom (bola umelá, vytvorená špeciálne pre natáčanie), plavala sme s ňou s dievčatami, kričali sme, smáli sme sa, bol to úžasný deň.

Bola to ťažká scéna vo finále, keď hrdinky vidia, že Nemci sú šestnásť, nie dva. Streli sme ho na obrovskú starú sopku a roztrhli sme všetky kamene. Bolo tiež ťažké utopiť sa v močiare. Boli sme z umelého ostrova. Na ňom hrdinovia po dlhom prechode po močiaroch vylietia a Vaska ťahá každú dievča rukami. A boli sme s puškami, v oblekoch, všetko vo vode, bahne, vážilo 100 kilogramov. Myslím, že pre Petyu nebolo ľahké. Ale bolo to super. “

Galya Chetvertak: Christina Asmus (vľavo) a Ekaterina Marková
Foto: Interfest a snímka z filmu

Christina Asmus: “Nedostatok skúseností s držaním zbraní bol len pre moju úlohu. Pálčania už na mieste ukázali, ako správne držať pušku, niesť ju v močiare, strieľať. Je pravda, že moja hrdinka nestrieľala, a tak som sa cvičila pre seba.

Scéna smrti mojej hrdinky bola zastrelená. Mimochodom, tu tiež môj debut – prvýkrát som hral vo filme smrť.

Vzala som so sebou malú dcéru na streľbu. V čase začatia natáčania mala iba šesť mesiacov. Otázka, či sa s tebou vezmú alebo nie, ani nemala. Po prvé, nemôžem sa s ňou podeliť, a za druhé, ja to kŕmim. Samozrejme, že som mama a ja by som mal byť blízko mojej doby. Samozrejme, že som to neprišiel na miesto. Existujú komáre, roztoče, srsť a chlad. Ale práca bola podľa plánu, podarilo sa mi opustiť miesto, kŕmiť a znovu sa vrátiť do systému. “